Komponenty Skříně (case) 2U Supermicro CSE-826BA-R920LPB
Supermicro CSE-826BA-R920LPB
2U chassis - supports for maximum motherboard sizes: 13.68" x 13"; E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10". Supports up to 12" x 13" MB with rear 2.5" HDD option installed. 12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2 and Mini-i-Pass (SFF 8087) connectivity 12-port 2U SAS 6Gbps direct-attached backplane, support up to 12x 3.5-inch SAS2/SATA3 HDD/SSD 1U 920W Redundant Platinum Super Quiet power supply W/PMbus 7 low-profile expansion slot(s) 3 x 8cm high-performance PWM fan(s) Optional 5x 6cm hot-swap cooling fans
Nyní také nabízíme housing na půl roku zdarma v našem TIER III datacentru.
Kód produktu 202.263183
Part number CSE-826BA-R920LPB
EAN 672042108176
Výrobce Supermicro
Dostupnost u nás Na dotaz
Záruka 36 měsíců
Hmotnost 24.95 kg
Uvedená cena je včetně veškerých zákonných poplatků
Uvedená cena je platná pouze pro množství uvedené na našem skladě.
Podrobné informace
Key Features
  1. 2U chassis - supports for maximum motherboard sizes: 13.68" x 13"; E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10". Supports up to 12" x 13" MB with rear 2.5" HDD option installed.
  2. 12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2 and Mini-i-Pass (SFF 8087) connectivity
  3. 12-port 2U SAS 6Gbps direct-attached backplane, support up to 12x 3.5-inch SAS2/SATA3 HDD/SSD
  4. 1U 920W Redundant Platinum Super Quiet power supply W/PMbus
  5. 7 low-profile expansion slot(s)
  6. 3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
  7. Optional 5x 6cm hot-swap cooling fans
Product SKUs
CSE-826BA-R920LPB
  • SuperChassis 826BA-R920LPB
Form Factor
  • 2U chassis - supports for maximum motherboard sizes: 13.68" x 13"; E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10".
  • Supports up to 12" x 13" MB with rear 2.5" HDD option installed.
Processor Support
  • Dual and Single Intel® and AMD processors
Dimensions
Height
  • 3.5" (89 mm)
Width
  • 17.2" (437 mm)
Depth
  • 25.5" (647 mm)
Gross Weight
  • 55 lbs (24.95 kg)
Packaging (W x H x L)
  • 26.7" (678 mm) x 11.4" (290 mm) x 34.5" (876 mm)
Available Color
  • Black
Expansion Slots
  • 7 low-profile expansion slot(s)
Drive Bays
  • 12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2 and Mini-i-Pass (SFF 8087) connectivity