Komponenty Skříně (case) 2U Supermicro CSE-826BAC4-R920LPB
Supermicro CSE-826BAC4-R920LPB
1. 2U chassis support max. motherboard size - ATX 2. 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68". Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed 12 x 3.5" hot-swap drive bay, optional 2 x 2.5" hot-swap drive bay
Nyní také nabízíme housing na půl roku zdarma v našem TIER III datacentru.
Kód produktu 202.151750
Part number CSE-826BAC4-R920LPB
EAN 672042179015
Výrobce Supermicro
Dostupnost u nás
Skladem 0 ks
Skladovost a možnosti doručení
Osobní odběr Rožnov pod Radhoštěm
Pondělí 25. 5. nejpozději Středa 27. 5.
Přepravní společností v rámci ČR
Pondělí 25. 5. nejpozději Středa 3. 6.
Přepravní společností po Evropě
Čtvrtek 28. 5. nejpozději Středa 3. 6.
Dostupnost u dodavatele Skladem 96 ks
Záruka 24 měsíců
Hmotnost 21.6 kg
Uvedená cena je včetně veškerých zákonných poplatků
ks
Podrobné informace
Product SKUs
CSE-826BAC4-R920LPB
  • SuperChassis 826BAC4-R920LPB
Form Factor
  • 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68".
  • Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
Processor Support
  • Dual and Single Intel® and AMD processors
Dimensions
Height
  • 3.5" (89 mm)
Width
  • 17.2" (437 mm)
Depth
  • 25.5" (647 mm)
Net Weight
  • 40 lbs (18.14 kg)
Gross Weight
  • 55 lbs (24.95 kg)
Packaging (W x H x L)
  • 26.7" (678 mm) x 11.4" (290 mm) x 34.5" (876 mm)
Available Color
  • Black
Expansion Slots
  • 7 low-profile expansion slot(s)
Drive Bays
  • 12 x 3.5" hot-swap drive bay
  • Optional 2 x 2.5" hot-swap drive bay
  • 8x SAS3 12Gbps and 4x Hybrid (NVMe/SAS3) 3.5" HDD
Backplane
Front Panel
Buttons
  • Power On/Off button
  • System Reset Button
LEDs
  • 2 Network Activity LEDs
  • Fan Fail/System Over Heat LED
  • HDD activity LED
  • Power Status LED
  • Unit Identification (UID) LED
Systems Cooling
Fans
  • 3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
  • Optional 5 x 6cm 4pin high performance fan(s)
System Monitoring
  • Chassis intrusion switch
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range
  • 5°C - 35°C (41°F - 95°F)
Non-Operating Temperature Range
  • -40°C - 70°C (-40°F - 158°F)
Operating Relative Humidity Range
  • 8% - 90% (non-condensing)
Non-Operating Relative Humidity Range
  • 5% - 95% (non-condensing)
Power Supply
1U 920W Redundant Platinum Super Quiet power supply W/PMbus
Power Efficiency
  • 94%
Total Output Power and Input
  • 920W with Input 100 - 240Vac
AC Input Frequency
  • 50-60Hz
Dimensions (L x W x H)
  • 336 x 76 x 40 mm
Output Type
  • Backplanes (gold finger)
-12V
  • Max: NAA
+12V
  • Max: 75A / Min: 1A (100Vac - 240Vac)
+5Vsb
  • Max: 4A / Min: 0A
+12Vsb
  • Max: NAA
Power Distributor
  • PDB-PT826-8824
  • O/P: 12V/135
  • +5V Max: 40
  • +3.3V Max: 24