Komponenty Skříně (case) 2U Supermicro CSE-826BA-R920WB
Supermicro CSE-826BA-R920WB
1. 920W Redundant High-efficiency Platinum Level (94%+) Power Supply 2. 12x 3.5" Hot-swap SAS / SATA Drive Bays and optional 2x 2.5" Hot-swap SAS/SATA Drive Bays on rear side of Chassis 3. 3x 80mm Hot-swap Cooling Fans
Nyní také nabízíme housing na půl roku zdarma v našem TIER III datacentru.
Kód produktu 202.150723
Part number CSE-826BA-R920WB
EAN 672042117796
Výrobce Supermicro
Dostupnost u nás Na dotaz
Záruka 36 měsíců
Hmotnost 23.6 kg
Uvedená cena je včetně veškerých zákonných poplatků
Uvedená cena je platná pouze pro množství uvedené na našem skladě.
Podrobné informace
Key Features
1. 920W Redundant High-efficiency
    Platinum Level (94%+)
    Power Supply
2. 12x 3.5" Hot-swap SAS / SATA
    Drive Bays and optional 2x 2.5"
    Hot-swap SAS/SATA Drive Bays
    on rear side of Chassis
3. 3x 80mm Hot-swap Cooling Fans
4. WIO Slots (4x Full-height, Full-length
    + 3x Low-profile Expansion slots)
5. SAS/SATA 6Gb/s HDD backplane
    with SESII
6. Mini-i-pass (SFF 8087) connectivity
    (multi lane)
Product SKUs
CSE-826BA-R920WB
  • SuperChassis 826BA-R920WB (Black)
Form Factor
2U chassis supports SMCI Proprietary WIO motherboards;  max. motherboard size - 12" x 13", 13" x 13.68"
*Support up to E-ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
Processor Support
Supports dual, single Intel® / AMD processors
Dimensions
Width 17.2" (437mm)
Height 3.5" (89mm)
Depth 25.5" (648mm)
Gross Weight 52 lbs (23.6kg)
Packaging
  • 26.7" (W) x 11.4" (H) x 34.5" (L)
Available Colors Black
Expansion Slots
• WIO Slots (4x Full-height, Full-length + 3x Low-profile)
Drive Bays
Hot-swap 12x 3.5" SAS / SATA Hot-swap drive trays and optional 2x 2.5" Hot-swap SAS/SATA Drive Bays on rear side of Chassis