Komponenty Skříně (case) 2U Supermicro CSE-826E1-R800LPB 2U eATX13, 12sATA/SAS, 28port, 7LP, černé
Supermicro CSE-826E1-R800LPB 2U eATX13, 12sATA/SAS, 28port, 7LP, černé
1. 800W Redundant Power Supply 2. 12x 3.5" Hot-swap SAS / SATA Drive Bays 3. 28-Port 3Gb/s SAS Expander with Enclosure Management 4. 3x 80mm 6300 RPM Fan 5. 7x Low -profile, Full-length I/O Expansion Slot
Nyní také nabízíme housing na půl roku zdarma v našem TIER III datacentru.
Kód produktu 202.020729
Part number CSE-826E1-R800LPB
EAN 672042018253
Výrobce Supermicro
Dostupnost u nás Na dotaz
Záruka 24 měsíců
Hmotnost 23.6 kg
Uvedená cena je včetně veškerých zákonných poplatků
Uvedená cena je platná pouze pro množství uvedené na našem skladě.
Podrobné informace
End of Life produkt, cena je pouze informativní, připravili jsme pro Vás tyto alternativy:
Supermicro CSE-829TQ-R920LPB
nebo
Supermicro CSE-826TQ-R500LPB
Form Factor
  • 2U chassis - supports for maximum motherboard sizes: 13.68" x 13"; E-ATX 1" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
Processor Support
  • Dual and Single Intel® and AMD processors
Dimensions
Height
  • 3.5" (89 mm)
Width
  • 17.2" (437 mm)
Depth
  • 25.5" (647 mm)
Gross Weight
  • 55 lbs (24.95 kg)
Packaging (W x H x L)
  • 26.7" (678 mm) x 11.4" (290 mm) x 34.5" (876 mm)
Available Color
  • Black
Expansion Slots
  • 7 low-profile expansion slot(s)
Drive Bays
  • 12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2 and Mini-i-Pass (SFF 8087) connectivity
Front Panel
Buttons
  • Power On/Off button
  • System Reset Button
LEDs
  • 2 Network Activity LEDs
  • Fan Fail/System Over Heat LED
  • HDD activity LED
  • Power Status LED
  • Unit Identification (UID) LED
Systems Cooling
Fans
  • 3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
Operating Environment (System)
Operating Temperature Range
  • 5°C - 35°C (41°F - 95°F)
Non-Operating Temperature Range
  • -40°C - 70°C (-40°F - 158°F)
Operating Relative Humidity Range
  • 8% - 90% (non-condensing)
Non-Operating Relative Humidity Range
  • 5% - 95% (non-condensing)
Power Supply
1U 800W hot swap redundant power supply.
Power Efficiency
  • 89%
Total Output Power and Input
  • 800W with Input 100 - 240Vac
AC Input Frequency
  • 50-60Hz
Dimensions (L x W x H)
  • 336 x 76 x 40 mm
Output Type
  • Backplanes (gold finger)
-12V
  • Max: NAA
+12V
  • Max: 66A / Min: 0.5A (100Vac - 240Vac)
+5Vsb
  • Max: 4A / Min: 0A
+12Vsb
  • Max: NAA
Power Distributor
  • PDB-PT825-8820
  • O/P: 12V/75A
  • +5V Max: 30A
  • +3.3V Max: 24A
  • -12V Max: 0.6A